Delavec pri vzdrževalnih delih v Srpenici huje poškodovan

Na območju naselja Srpenica v občini Bovec se je danes zjutraj poškodoval 36-letni delavec. Po prvih zbranih podatkih je med opravljanjem vzdrževalnih del stal na pnevmatiki delovnega stroja (nakladača), kjer je izvajal mazanje cilindrov. Pri tem mu je spodrsnilo, zaradi česar je z višine približno 1,5 metra padel na tla in z roko udaril ob žlico nakladača.
Po dosedanjih ugotovitvah si je predvidoma huje poškodoval roko. Bovški policisti so tujo krivdo izključili.
Poškodovanega delavca so na kraju oskrbeli reševalci nujne medicinske pomoči Zdravstvenega doma Tolmin, nato pa so ga prepeljali na nadaljnje zdravljenje v šempetrsko bolnišnico.
O dogodku so policisti obvestili preiskovalno sodnico Okrožnega sodišča v Novi Gorici, okrožno državno tožilko v Novi Gorici in pristojno delovno inšpekcijsko službo. Bovški policisti bodo o vseh ugotovitvah dogodka pisno seznanili Okrožno državno tožilstvo v Novi Gorici.


