Robin Logo
Informativni spletni portal za Goriško / Severno Primorsko

Tudi običajne „gostje“, zelene mušnice, letos ni

Tudi gobarji letos ne bodo prišli na svoj račun, kot sedaj kaže. Letošnja letina je zelo skromna, skoraj katastrofalna, pravi strokovnjak Gabrijel Seljak, član Gobarskega društva Nova Gorica, ki ima tudi naziv determinator mentor.

Društvo v sodelovanju s solkanskim hotelom Sabotin, danes odpira že 24. razstavo gob, na kateri pa si bo vendarle mogoče ogledati kar nekaj primerkov

Posebno velikih gob zaradi pomankanja vlage tako letos ni, tudi običajne gostje na razstavi, zelene mušnice, še ni najti. Gobe na razstavi so sicer z območja celotne Primorske

A gobarska sezona lahko na Primorskem traja tudi do sredine novembra, tako da še ni nič zamujeno, dodaja

Do srede bodo primerki še na razstavi na vrtu Hotela Sabotin, kjer bodo do 15. oktobra tudi gobarsko obarvali številne jedi.

(Foto: razstava iz preteklih let)

Deli z drugimi:
Najbolj brano
Aktualno

Izzivi trajnostne prihodnosti - ta ponedeljek, takoj po 11. bo naš gost dr. Matjaž Valant

Preberi več

NAGRADNA IGRA: CONTINENTALOV PODPISAN DRES TADEJA POGAČARJA

Preberi več

Radio Robin in 30 LET UNIVERZE V NOVI GORICI

Preberi več

PARADA UČENJA V NOVI GORICI IN RADIO ROBIN

Preberi več

ROBIN HUD FESTIVAL V DEŽELI PRIJATELJEV 2025

Preberi več

Super kolo sreče v Supernovi Nova Gorica

Preberi več

SUPER KOLO SREČE V SUPERNOVI MERCATOR AJDOVŠČINA

Preberi več
Ne zamudi
volume-highmagnifiercrossmenuchevron-down