Robin Logo
Informativni spletni portal za Goriško / Severno Primorsko

Velikonja: ''Za visok poraz niso krivi pretresi v klubskih pisarnah''

Številčna publika, ki se je z namenom obeležitve 75. obletnice delovanja Nogometnega društva Gorica zbrala v Športnem parku, je videla visok poraz plavo-belih proti Mariboru z 1:4.

Štajerci so večino dela opravili že v prvem polčasu, ko so dosegli tri zadetke. Trener Gorice Miran Srebrnič se strinja, da je bil prvi polčas s strani domačih slab: ''In to zelo slab. Vsi trije goli so padli po naših izgubljenih žogah v zadnji tretjini. Lovili smo se tudi v fazi branjenja, kjer nam ni prav dobro uspevalo.''

V drugem polčasu je Gorica prikazala veliko boljšo predstavo in zasluženo prišla do znižanja rezultata, ko je kapetan Etien Velikonja izkoristil najstrožjo kazen in dosegel svoj tretji zadetek v sezoni. Sledili so jalovi napadi, Maribor pa je z golom tik pred koncem postavil piko na i. Velikonja pravi, da za visok poraz niso krivi pretresi v klubskih pisarnah, ko sta nedavno odstopila tako predsednik Hari Arčon kot direktor Simon Klaut: ''Na igralca, to ne sme imeti nobenega vpliva. Ko stopiš na igrišče moraš dati vse za sebe, svoje soigralce in za klub. To ne more biti izgovor.''

Gorica z 8 točkami ostaja na predzadnjem mestu prve lige, a ima le dve točki zaostanka za Radomljami, proti katerim jo naslednji ponedeljek čaka pomemben medsebojni obračun. Kljub dobri igri je praznih rok ostal tudi sežanski Tabor, ki je z 2:0 izgubil pri letos zelo vroči Olimpiji.

Še v Podnanos, kjer je konec tedna veliko število obiskovalcev pritegnila prva gorskohitrostna dirka. Nekaj več kot 100 dirkačev je na prenovljeni cesti proti Rebernicam poskrbelo za pravi bencinski spektakel, najjhitrejši čas je postavil Italijan Fausto Bormolini. ''Obisk je bil izreden. Mislim, da smo na progi imeli več kot 20.000 ljudi. Tudi odziv krajanov je pozitiven, tako da že razmišljamo, kako naprej.''

Tako pravi Silvan Lulik, predsednik Avtokluba Motorsport Ajdovščina, ki je skupaj s pdonanoškim podjetjem Šraml dirko organiziral.