Robin Logo
Informativni spletni portal za Goriško / Severno Primorsko

Intenzivne priprave na ''slovensko'' 14. etapo znamenitega Gira

Naslovna prispevek 1200x800 (57)
Dirka je pred nekaj leti zavila tudi v Kobarid. Foto: I Feel Slovenia

V soboto, 24. maja, bo Nova Gorica soško barvo, ki ponazarja evropsko prestolnico kulture, zamenjala za rožnato. V te konce se namreč vrača Giro d'Italia. Vsako leto ga spremlja več kot 700 milijonov ljudi po vsem svetu, v 40 državah se dirka prenaša v živo, kar pomeni izjemno priložnost za promocijo goriškega teritorija.

Štirinajsta (14.) etapa že 108. znamenite kolesarske dirke po Italiji se bo začela v Trevisu in v približno 170 kilometrih kar 2-krat vstopila na naše območje, zaključek bo na Trgu Evrope v Novi Gorici.

Za slovenski del je zadolžen Rok Lozej iz Kolesarskega kluba Nova Gorica:

    Naslovna prispevek 1200x800 (59)

    Najboljše kolesarje v cilju pričakujejo okoli 17. ure, prvi vstop v Slovenijo je predviden približno uro pred tem. Na več lokacijah načrtujejo postavitev velikih ekranov za spremljanje v živo. Po novi Gorici bodo preplastili številne ulice, urejeni bodo začasni parkirni prostori za obiskovalce in ustrezni avtobusni prevozi na prizorišče. V projekt bo Mestna občina nova Gorica skupno vložila približno pol milijona evrov.

    Direktor novogoriške občinske uprave Aleš Markočič:

    Naslovna prispevek 1200x800 (58)

    Ob trasi se bodo odvijali številni dogodki, po koncu dirke pa tudi velika glasbena prireditev. Povezujejo in aktivno pripravljajo se tudi v Brdih, sodelovale bodo tudi šole in celo Slovensko narodno gledališče Nova Gorica, ki celotni vikend med 23. in 25. majem pripravlja nekaj kulturnih dogodkov.

    Pričakuje se ogromno obiskovalcev, še več pa jih bodo poskušali zvabiti z novim turističnim produktom Vikend Giro, v sklopu promocijske aktivnosti roza mesec bodo turistični ponudniki svoje menije in ostalo opremili v rožnato barvo, v prihodnjem mesecu pa se začenja prodaja rožnatih promocijskih majic. V to barvo bo odet tudi center Nove Gorice.

    Še več zanimivosti o 14. etapi Dirke po Italiji lahko slišite v torkovi (8.4.) oddaji, med 11. in 12. uro, samo na Radiu Robin. Vabljeni k poslušanju!

    Deli z drugimi:
    Najbolj brano
    Aktualno

    Ponedeljek na Robinu - čas je za zimske olimpijske igre!

    Preberi več

    Valentinovo – z najlepšimi zgodbami in romantičnimi nagradami 💘

    Preberi več

    Teden zaljubljenih na Radiu Robin 💕

    Preberi več
    Ne zamudi
    Priložnosti
    volume-highmagnifiercrossmenuchevron-down