To sredo, takoj po 11.: Zakaj še vedno zavržemo toliko hrane?

V sredini oddaji bomo govorili tudi o tem, zakaj zavržemo toliko hrane in kako lahko z boljšim načrtovanjem zmanjšamo količino odpadne hrane v gospodinjstvih. Z nami bo Tadeja Kvas Majer, ki pravi, da v gospodinjstvih največ hrane zavržemo zaradi slabega načrtovanja, prevelikih količin in nepravilnega shranjevanja hrane. Najpogosteje v smeteh končajo zelenjava, sadje, kruh in pekovski izdelki, sledijo meso ter mlečni izdelki. K temu prispevajo tudi pomanjkanje časa, slaba organizacija in premalo kreativnosti pri pripravi obrokov. Več pa to sredo, med 11. in 12.!


