S kakšnimi izzivi se srečujejo Zdravstveni domovi v regiji in šempetrska bolnišnica, kje so trenutno največje težave in kako jih rešujejo? Ob nedavnem obisku vodstva Zdravniške zbornice Slovenije, je tekla beseda
o specializacijah, licenciranju zdravnikov, njihovi karierni poti, predvsem pa, kako iskati kader. S pomanjkanjem zdravnikov se soočajo praktično vse zdravstvene ustanove - kako rešujejo te težave, kaj to pomeni za paciente na severnem Primorskem? O tem v prvem delu tokratne oddaje.
V spomin na pesnico Ljubko Šorli, ki je živela in s svojim delom bogatila skupen Goriški prostor, so v čezmejno literarno Ljubkino pot povezali Tolmin z Novo Gorico in Gorico, to sredo pa bo skozi otroško pesem zaživela tudi poezija Ljubke Šorli, ki se ji bodo na tak način poklonili prav na dan, ko bi praznovala rojstni dan, tudi o tem v torkovi oddaji, takoj po 11.!