Koprsko podjetje Marener je od DUTB kupilo stanovanjski blok v Poljubinju. Stanovanja bodo predvidoma prihodnje leto ponujena kupcem, za nekaj stanovanj se zanima tudi tolminska občina.
Zgrajen že pred 10 leti do pete gradbene faze, je stanovanjski blok v Poljubinju nedokončan čakal na lepše čase, prešel v roke Družbe za upravljanje terjatev bank, pred kratkim pa ga je za 720.000 evrov kupilo koprsko podjetje Marener. Kot je pojasnil lastnik Matej Peroša, se je za nakup odločil, potem ko je prodal več nepremičnin v družinski lasti, blok na Tolminskem pa je zasledil po naključju
Stavba, v kateri je devet stanovanj v velikosti od 60 do 100 m2, je sedaj nekaj časa samevala.
Potrebno bo vložiti še dobrih 200.000 evrov, še ocenjuje. Z deli naj bi zaključiti do aprila prihodnje leto. Interes za nakup nekaj stanovanj ima tudi tolminska občina, je potrdil župan Uroš Brežan, na občini so si že nekaj let prizadevali, da bi prišlo do zaključka projekta v Poljubinju.
(Foto: DUTB)