Tudi v Občini Tolmin bodo volivci v nedeljo šli še enkrat na volišča: v drugem krogu se bosta za mesto župana pomerila Oton Bratuž iz SDS in Alen Červ iz SD. V prvem krogu je Bratuž prejel dobrih 38 odstotkov glasov, Červ pa dobrih 35 odstotkov glasov. Med njunima rezultatoma je 168 glasov razlike.
Bratuž bo tudi v drugem krogu volitev nastopil z isto podporo Slovenske ljudske stranke in NSi.
„Imam pa na drugi strani še veliko podpornikov s področja gospodarstva in kmetijstva, ki se nekateri želijo, nekateri pa ne želijo javno opredeljevati. Skratka, podpora je kar velika in gremo do konca,“
pravi Bratuž. S katerimi poudarki iz volilnega programa v teh dneh še nagovarja volivce?
„Mislim, da so me ljudje v tem času prepoznali predvsem kot povezovalnega, treznega, razsodnega z veliko željo po spremembi. Občina Tolmin potrebuje pozitivno spremembo, predvsem na področju mlade populacije, kmetijstva in podjetništva. To so ključni elementi, ki trenutno negativno vplivajo na demografsko sliko, ki nas spravlja v težak položaj.“
Med prioritetami izpostavlja še varnost občanov, pri čemer institucije kot so gasilci in civilna zaščita odigravajo eno ključnih vlog. Zato, kot pravi, poseben poudarek namenja tudi temu.
Alen Červ pa, kot pravi, glede podpore v prvi vrsti računa na občanke in občane.
„Niti se ne želim opredeljevati oziroma zapirati katerihkoli vrat. Že v začetku kampanje sem povedal, da v primeru zmage ponujam sodelovanje v projektni koaliciji čisto vsem občinskim svetnikom, ker ocenjujem, da je prioritetnih velikih projektov, ki se jih je treba nemudoma lotiti v občini toliko, da moramo sodelovati vsi in črpati iz vseh razpoložljivih virov, tako da vsi parcialni dogovori bi pa samo posegali v to osnovno nevtralno izhodišče.“
S posameznimi listami in političnimi strankami se torej ne dogovarja, saj, kot pravi, bi si tako zaprl vrata za sodelovanje z ostalimi.
Pred drugim krogom volitev tudi Červ nadaljuje s predstavitvami svojega programa po različnih predelih občine.
„Smo pa svoj program razvojnega preboja, ki v osnovi bazira na zagotavljanju stanovanj, spodbujanju gospodarstva in zagotavljanju infrastrukture, predvsem pa vtisih ob obisku večine krajevnih skupnosti, oplemenitili tudi z načrtom skladnega razvoja naše občine, pri čemer menimo, da bo treba krajevne skupnosti opolnomočiti.“
Červ v tej luči omenja še sistemsko zbiranje pobud v krajevnih skupnostih ter časovni načrt projektov, s čimer bi omogočili skladen razvoj občine.
Znano pa je že, da se bo v novem mandatu prevetrila sestava občinskega sveta: 5 mandatov imata SDS in SD, NSi ima 2 mandata, SLS pa enega. Na novo pa bodo v občinskem svetu zastopani še: Gibanje Svoboda, Lista Maša Klavora z ekipo in Lista skupaj, vsaka od naštetih s po tremi svetniki.
V občinskem svetu ne bo več Liste Uroša Brežana, DeSUSa in Zveze za Primorsko.