Priznanje ob prazniku Občine Miren - Kostanjevica bo prvič podeljeno čez mejo

Danes popoldan bo v Pomniku miru na Cerju potekala slavnostna seja občinskega sveta Miren-Kostanjevica. Kot običajno, se bodo tudi letos z občinskimi plaketami in priznanji poklonili zaslužnim občanom in občankam.
„Vesel sem, da vsako leto lahko ob občinskem prazniku na slavnostni seji s tem ljudem tudi še dodatno zahvalimo, predvsem pa so to ljudje oziroma tudi organizacije, ki so lahko svetel zgled, ostalim in pa tudi mladim, da vidijo, da z vztrajnim delom se da tudi veliko doseči,“
poudarja župan Mauricij Humar. In kdo so letošnji nagrajenci?
Župan bo podelil dve plaketi, prejmeta ju Dimitrij Marušič za izjemen prispevek k ohranjanju zgodovinskega spomina, lokalne identitete in kulturne dediščine, in Mojca Dolinšek, ki je že od leta 2005 osrednja ustvarjalka kulturnega dogajanja v Orehovljah.
Prejemniki občinskih priznanj so trije: prejela ju bosta dolgoletna in predana člana Društva upokojencev Bilje, Branko Furlan in Milojka Nemec za njun doprinos pri načrtovanju in izvajanju številnih dejavnosti.
Tretje priznanje pa bodo prvič podelili čez mejo, in sicer Prosvetnemu društvu Štandrež, ki že več desetletij uspešno sodeluje pri kulturnih dogodkih v Občini Miren – Kostanjevica, še posebej ob praznovanju Prešernovega dne.
„Vsi ti pa bogatijo življenje v naši občini, v ta mozaik dogodkov dajejo njihove kamenčke, pa čeprav včasih skromno rečejo: 'Saj tisti moji kamenčki so skoraj neopazni!' Pa še kako je videti, če v mozaiku manjka samo en majhen kamenček, tako da čestitke vsem in spodbuda tudi za nadaljnje delo v naprej,“ zaključuje župan.


