Gostinsko ponudbo v Vili Vipolže bi zapeljali nekoliko drugače

Zavod za turizem kulturo mladino in šport Brda tudi na drugem javnem zbiranju ponudb za oddajo v najem gostinskega dela v Vili Vipolže ni pridobil najemnika. Zadnji razpis se je iztekel 6. januarja. Zadeve se bodo sedaj lotili nekoliko drugače.
Res je, v Vili Vipolže še vedno iščemo najemnika, potrdi direktorica briškega zavoda Tina Novak Samec, dva neuspela razpisa za petletno obdobje - pri čemer sta bila tako razpisna dokumentacija kot pogoji zelo zahtevni – pa je spodbudila k razmisleku in analizi, kakšne storitve objekt v lasti ministrstva za kulturo pravzaprav potrebuje. „Smo prišli do zaključka, da bi samo gostinsko ponudbo nekoliko drugače zasukali nekoliko drugače zastavili, to idejo smo predstavili tudi Ministrstvu za kulturo, s katerim smo opravili ravno v prejšnjem tednu temeljite pogovore in pa razgovore, kako nastaviti samo programsko delovanje vile v prihodnjih letih.“
V kolikor bodo uspeli pridobiti soglasje lastnika, bo tako ponudba v renesančni vili zastavljena nekoliko drugače, najemnika bi potrebovali zgolj za zgornji del, v pritličju. „Si namreč želimo, da bi bil ta lokal odprt najmanj pet dni na teden, ker je to zelo tesno povezano potem s samim življenjem in vsakodnevnim delovanjem Vile Vipolže, ki je seveda odprta tudi za vse obiskovalce, ki obiščejo Brda, ta del bi, potem tudi na neki način, ločili od samih pogostitev za večje skupine v kletnih prostorih.“
S tem bi se še bolj odprli javnosti, je prepričana Novak Samec. Organiziranim skupinam pa bi ponudili več možnosti izbire gostincev. „To ne pomeni, da si bo vsak pripeljal svojega, tistega, ki ga želi, ampak želimo ohraniti visok nivo, s Tomažem Kavčičem in sodelovanjem smo bili izjemno zadovoljni, nenazadnje smo z njim tudi resnično se pozicionirali z vidika primerne lokacije, ki lahko pogosti vse, še najbolj zahtevne obiskovalce.“
Ta nivo si zato želijo tudi v bodoče ohraniti. Spremembe morajo sicer še odobriti na pristojnem ministrstvu.


