Dolge vrste za vpis k novi ginekologinji v Sežani

V Sežani se je danes vila kolona čakajočih na vpis k novi ginekologinji. Konec aprila je v Dispanzerju za žene Zdravstvenega doma Sežana prenehala delati ginekologinja Mojca Kermavnar, s 16. majem, torej v soboto, pa je delo in opredeljevanje pacientk začela nova ginekologinja Unita Nedeljkov. Termina za opredeljevanje sta danes med 11. in 14. uro ter jutri med 8. in 13. uro, kasneje pa bo vpis mogoč v času ordinacijskih ur ambulante.

Kot kaže, se številne Kraševke bojijo, da bodo ostale brez izbranega ginekologa, saj je bila danes že precej pred 11. uro velika gneča. Kot nam je zaupala ogorčena občanka, so morale starejše ženske in nosečnice čakati več ur, kar se ji zdi nedopustno.
"Ob 12. uri, ko sem bila tam, je bila vrsta po stopnicah navzgor, mimo lekarne in vse do Rotonde. Ocenjujem, da je čakalo najmanj od sto do sto petdeset žensk, lahko tudi več. Med njimi so bile starejše ženske, sonce pa je močno pripekalo, zato se mi zdi vse skupaj zelo nečloveško."
Direktor Zdravstvenega doma Sežana Peter Butinar je na ogledu na terenu, njegov odziv pa še čakamo.


