Na nedokončani športni dvorani v Bovcu je počilo sedem od osmih nosilnih stebrov, poleg tega pa tudi vzdolžni stebri. Kdo je odgovoren za nastalo situacijo, še ni znano. Izvajalec gradnje, družba Kolektor Koling je naročila pregled pri gradbenem inštitutu ZRMK.
„ZRMK je pregledal poškodbe in pripravil strokovno poročilo. V tej fazi ni ugotovil točnega vzroka nastanka poškodb,“ so za Radio Robin pojasnili na Kolektor Kolingu, kjer dodajajo, da so zaradi razjasnitve pregled naročili še na Zavodu za gradbeništvo, in sicer pregled in analizo stanja lesene nosilne konstrukcije, ki bo poskušala identificirati razlog oz. razloge za nastanek razpok. ZAG pregled opravlja v teh dneh.
Da je prvi počil šesti steber, čez 48 ur pa še sedmi, ki se je posedel za 17 centimetrov, je na zadnji seji bovškega občinskega sveta povedal podžupan Erik Cuder: „Vemo, da so bili ti leseni nosilci dva meseca oziroma celo več na dežju,“
je opozoril Cuder in dodal: „So pa na stebrih vertikalne razpoke in tudi te niso laserske, so kar večje, tako da bo treba zamenjati vseh osem nosilnih stebrov in te pokončne.“
Tako svetniki kot župan Valter Mlekuž so bili na zadnji seji občinskega sveta jasni: zahtevajo brezhiben objekt, kot so ga tudi plačali, ne pa popravljenega. Napovedali pa so tudi sklic izredne seje občinskega sveta.