Robin Logo
Informativni spletni portal za Goriško / Severno Primorsko

Ameriška astronavtka s slovenskimi koreninami bo gostja na Univerzi v Novi Gorici

Sunita Williams wikipedia
FOTO: Wikipedia

Sunita Lyn Williams, ena najuspešnejših ameriških astronavtk v zgodovini, bo prihodnji teden ponovno obiskala Slovenijo, domovino svojih prednikov. Na uradni obisk prihaja tudi na povabilo podpredsednika vlade, in ministra za Slovence v zamejstvu in po svetu, Mateja Arčona, ki bo gostjo skupaj sprejel v petek, 16. januarja, v ajdovskih prostorih Univerze v Novi Gorici, skupaj z rektorjem Boštjanom Golobom.

Osrednji del dogodka bo pogovor, ki ga bo vodila Andreja Gomboc iz Centra za astrofiziko in kozmologijo. Pogovora se bodo udeležili študenti in zaposleni Univerze v Novi Gorici, v živo pa bo prenašan tudi za dijake srednjih šol na Goriškem in v zamejstvu. Že pred tem bodo gostji razkazali Laboratorij za raziskave materialov in Laboratorij za kvantno optiko Univerze v Novi Gorici.

Urad Vlade Republike Slovenije za Slovence v zamejstvu in po svetu je nekdanjo astronavtko gostil tudi že oktobra 2025, ko je v okviru zasebnega obiska obiskala Slovenijo. Prav tako je bila takrat odkrita spominska plošča na hiši v Lešah pri Tržiču, kjer se je rodila prababica nekdanje astronavtke Marija Bohinc.

Sunita Williams tokrat prihaja na obisk na povabilo podpredsednika vlade in ministra za Slovence v zamejstvu in po svetu Mateja Arčona ter podpredsednice vlade in ministrice za zunanje in evropske zadeve Tanje Fajon.

Deli z drugimi:
Najbolj brano
Aktualno

Četrtek: Biti dobro s sabo, Daša Cek Stepančič

Preberi več

Kam te je neslo? Poletni Radio Robin prihaja na teren!

Preberi več

FIFA SVETOVNO PRVENSTVO V NOGOMETU 2026 – NA RADIU ROBIN

Preberi več
Ne zamudi
Oglasi
volume-highmagnifiercrossmenuchevron-down