Na Lokvah nastaja forma viva lesenih in kamnitih kipov, ki v kraj privablja tudi ljubitelje kulture, uresničuje pa se v okviru Mednarodne umetniške rezidence Wood and Stone Lokve. Ta je letos že drugič zapored gostila umetnike iz različnih držav sveta.
„Tako imamo do sedaj na Lokvah že 12 skulptur, katerih čuvarji so domačini. Spontano se je tako ustvarila Forma viva Lokve, ki vabi različno občinstvo – dnevne goste, turiste in domačine k ogledu in sprehodu po vasi,“
pravi Petra Kolenc iz društva Lo-Ko, katero v sodelovanju z Gostilno Lokve in pod okriljem projekta Art Circle / Krog umetnosti, organizira vodene oglede kipov, ki so razpršeni po vasi, vodi pa jih umetnostna zgodovinarka in kuratorka Klavdija Figelj:
„In medtem, ko sem lani na vse skupaj pogledala skozi oči Augusta Rodina, enega največjih kiparjev 20. stoletja, ki pravi, da se je o kiparstvu največ naučil v gozdu, sem letos vse skupaj navezala na misel, ki sem jo prebrala na Beneškem bienalu in pravi: Everybody belongs to everyone else. V tem primeru pa sem pogledala, kaj je tisto, kar je formiralo vsakega kiparja posebej.“
Kamnite oziroma lesene skulpture so postavljene ob domačije, v naravo ali v bližino gostinskih ponudnikov.
foto: Katjuša Karlovini