Po Novi Gorici in Ljubljani je bil program novogoriško-goriške Evropske prestolnice kulture predstavljen tudi v Bruslju, na slovenskem stalnem predstavništvu. Odziv je bil po besedah direktorice zavoda GO!2025, Mije Lorbek, izjemno dober:
„To je bila predstavitev programa tik pred svetom ministrov za kulturo, kjer že tradicionalno drugim ministrom predstavljajo aktualne evropske prestolnice in jih z video povabilom vabijo na svoje otvoritve. Za našo čezmejno zgodbo Nove Gorice in Gorice je izjemno zanimanje, nemški mediji so se izjemno razpisali, španski in seveda kot vedno tudi italijanski, prisotni pa so bili tudi novinarji z Japonske.“
Kaj tuje novinarje najbolj zanima pri brezmejni zgodbi, ki je rdeča nit prve čezmejne EPK? „Všeč jim je, da predstavljamo naše lastno razvite in avtentične zgodbe in programe, tako tiste manjše, ki so morda skozi prestolnico zrasli, kot je MN Dance z Brezmejnim telesom. Po drugi strani pa tudi tisti naši veliki umetniki, ki so se zaradi prestolnice vrnili, kot recimo Marko Peljhan in Tomi Janežič, prav ta dinamika jim je izjemno zanimiva.“
Zanimajo pa se tudi za to, kako delujeta dve mesti, Nova Gorica in Gorica, ki sta fizično zelo povezani, obenem pa ... "Dejansko dve različni kulturi, različni zakonodaji in dva načina delovanja. Prav ta dinamika jih zanima.“
Pred dnevi je potekal tudi uradni interni monitoring, ki ga izvaja strokovni svet EPK, imenuje ga Evropska komisija. Rezultati naj bi bili znani v roku treh tednov.