Robin Logo
Informativni spletni portal za Goriško / Severno Primorsko

V Šempetru prenovljeni prostori za športno vadbo in rehabilitacijo

Naslovna prispevek 1200x800 (33)
Foto: KŠTM Šempeter-Vrtojba

V Športnem centru Šempeter-Vrtojba se lahko pohvalijo s prenovljenim fitnesom in funkcionalno dvorano, ki ne bo namenjena zgolj vadbam za izgubo telesne teže, pridobivanje mišične mase ali posebnim vadbam za moške in ženske, ampak tudi rehabilitaciji poškodovanih športnikov.

''Prenovilo se je ta del, kjer je že bil obstoječi fitnes, dodalo se je nekaj novih naprav in pripravilo na novo, da je malo bolj primerno sodobnim časom,'' je dejal Dejan Koglot iz Zavoda za kulturo, šport, turizem in mladino Šempeter-Vrtojba.

Prenova je bila potrebna, saj je celoten športni kompleks na meji med Šempetrom in Vrtojbo dotrajan, temu pa je sledil tudi fitnes, ki se ga je prenavljalo po fazah: ''Želeli pa smo tudi dodati neko vsebino in si želimo tudi v bodoče, da bi ta fitnes služil predvsem športnikom in tistim, ki so poškodovani, tako da bi imeli primerne rehabilitacije.''

Celotna prenova z nakupom nove opreme je stala približno 20.000 evrov. Pri nabavi in postavitvi opreme je sodeloval tudi profesor športne vzgoje in osebni trener Luka Sači, ki bo skrbel za dogajanje v prenovljenih prostorih, pravilnost vadbe in koriščenje posebne vadbene aplikacije, ki bo služila vsem gostom. Sicer pa s fitnesom upravlja prav zavod KŠTM Šempeter-Vrtojba.

Deli z drugimi:
Najbolj brano
Aktualno

Ta torek, takoj po 11.: Kako nad vročinske otoke v urbanih območjih?

Preberi več

Ta ponedeljek, takoj po 11., bo z nami pater Niko Žvokelj

Preberi več
Ne zamudi
volume-highmagnifiercrossmenuchevron-down