Robin Logo
Informativni spletni portal za Goriško / Severno Primorsko

Novo vozilo urgentnega zdravnika za tolminski Zdravstveni dom

NOVOVOZILO ZDTOLMIN
(Foto: Vodja reševalne službe ZD Tolmin Jernej Fon, direktor Primož Uršič in župan Alen Červ, občina Tolmin)

Zdravstveni dom Tolmin, ki pokriva tri posoške občine, ima odslej novo hibridno vozilo urgentnega zdravnika. Vozilo urgentnega zdravnika združuje urgentnega zdravnika in diplomiranega zdravstvenika, ki zdravnika odpelje na intervencijo. Tam je tudi nujno reševalno vozilo z dvema reševalcema, ki lahko obolelega v bolnišnico odpeljeta sama, kadar spremstvo urgentnega zdravnika ni potrebno, medtem ko je zdravnik na razpolago za morebitno naslednje posredovanje.

Z omenjenim vozilom opravljajo tudi hišne obiske pacientov. Predvsem pomeni boljšo dostopnost in hitrejšo odzivnost naših ekip, izpostavlja direktor Zdravstvenega doma Tolmin Primož Uršič. "Vozilo urgentnega zdravnika oziroma VOZ je del tako imenovanega srečevalnega sistema v Sloveniji, ki se uveljavlja, s kateri poskuša čim hitreje zdravnika, urgentnega zdravnika pripeljati tako do pacienta kot do naslednjega pacienta, kar pomeni, da v takih primerih, ko pride do intervencije, štarta tako reševalno vozilo kot ločno tudi zdravnik in zdravnikom je seveda tudi reševalec, tako da če je pač intervencija uspešna, lahko pride do situacije, v kateri rešilno vozilo spelje pacienta naprej."

Novo vozilo je opremljeno z reanimacijsko opremo, s pripomočki za imobilizacijo, prenosnim ultrazvokom, z opremo za porode in drugimi nujnimi medicinskimi pripomočki. Naložbo v vrednosti skoraj 75 tisočakov je sofinanciralo ministrstvo za zdravje, strošek DDV-ja v višini dobrih 13.000 evrov pa je pokril Zdravstveni dom Tolmin. "V resnici smo mi že sami to izvajali, imamo tudi zdaj štiriindvajseturno izvedbo , to nam pa seveda večjo fleksibilnost mogoča, mi smo tudi sami že nabavljali v preteklosti, že imamo tudi vozilo za te namene, zdaj smo pa izkoristili priložnost, glede na to, da je bil na razpolago denar s strani Ministrstva za zdravje, mi smo se ponudbo vključili, tukaj nam je zelo pomagala tudi občina, ker je bila na neki način nosilec, je pripravila dokumentacijo."

Nove pridobitve so se v petek razveselili tudi v tolminski enoti Centra za socialno delo Severna Primorska. Tamkajšnje oskrbovalke ga bodo uporabljale za izvajanje programa pomoč na domu. Na območju občine Tolmin je uporabnikov teh storitev 55–60 mesečno in na letni ravni okoli 70. Sredstva v višini 15.000 evrov za nabavo vozila je v celoti zagotovila Občina Tolmin.

Novo vozilo csd tmin
(Foto: Občina Tolmin)

Deli z drugimi:
Najbolj brano
Aktualno

V Korakih do uspeha ta torek z nami Gojmir Lešnjak Gojc

Preberi več

Dan pesmi Evrovizije na Radiu Robin

Preberi več

Dober dan, župan - Erik Modic, Občina Komen

Preberi več

Dan Univerze v Novi Gorici in RADIO ROBIN

Preberi več

RADIO V MESTU Ajdovščina 2026

Preberi več
Ne zamudi
Oglasi
volume-highmagnifiercrossmenuchevron-down