Gostilna pri Hrastu prejemnica naziva Gostilna Slovenije

Gostilna pri Hrastu je postala nosilka prestižne blagovne znamke Gostilna Slovenije in dobitnica Zelenega ključa, okolijskega certifikata. Priznanji potrjujeta zavezanost kakovostni slovenski kulinariki, sodelovanju z lokalnimi pridelovalci ter trajnostnemu in odgovornemu gostinstvu.
Na včerajšnji slovesnosti je priznanje prevzel lastnik Milan Stjepanovič: "Veliko veselje, predvsem tudi ob pravem času, namreč december je za gostince zelo intenziven mesec. Prislužili smo si ta naziv predvsem z dolgotrajnim delom. To je eno dodatno potrdilo, da smo na pravi poti."
Plaketo je izročila predsednica Sekcije gostincev pri Obrtni zbornici Slovenije Patricija Furlan: "Upam, da bomo spodbudili še druge gostince, ker smo res odlični na severnem Primorskem, kjer vidimo s terena, da gostje to res potrebujejo in turisti nas vedno opozarjajo, da imamo odlično kulinariko in izvrstne sestavine, kot smo danes priča goriškemu radiču, da res moramo biti ponosni na to in da res moramo več vložiti v promocijo svojih dobrih gostiln."

Prva gostilna, ki se ponaša s certifikatom Gostilna Slovenija, je gostilna Bric iz Mirna. Katjuša Batistič je poudarila pomen blagovne znamke ter pomembnost ohranjanja domače, družinske gostinske dejavnosti z avtentično in kakovostno ponudbo.
Večer je v Gostilni pri Hrastu minil ob jedeh iz "Sukanskega reguta" in predstavitvi njegove vpetosti v kulinariko in okolje na Goriškem. Zanimanje je iz leta v leto večje, so potrdili gostinci, čeravno je pridelovalcev vedno manj. Trenutno se z zelo zahtevno pridelavo te goriške rože ukvarja le 8 družin. Kot so povedali, bodo že v januarju stopili skupaj in tudi letos združeni ponujali jedi iz Solkanskega radiča.


