Robin Logo
Informativni spletni portal za Goriško / Severno Primorsko

Tolmin se odslej ponaša z novo pokrito tržnico

Trznica

V Tolminu so včeraj uradno odprli novo pokrito tržnico, ki predstavlja pomembno pridobitev za lokalne ponudnike, kmete in občane. Vrednost projekta je znašala nekaj več kot 700 tisoč evrov, od tega je 200 tisoč evrov občina pridobila iz evropskih virov.

Pot do izvedbe je bila zahtevna, saj je bilo treba urediti številna dovoljenja, je povedal župan Občine Tolmin Alen Červ: „Seveda, kot vsak takšen projekt, je bil tudi ta zapleten, od pridobivanja dokumentacije do iskanja ustrezne gradbene rešitve in seveda umestitve v prostor. Poudariti moram, da z odličnimi izvajalci, projektanti in našo ekipo na občinski upravi, nam je uspelo v zelo hitrem času.“

Tržnica stoji v središču Tolmina, ob avtobusni postaji, banki in trgovini, naj bi postala novo središče dogajanja. Poleg prodaje bo prostor namenjen tudi različnim prireditvam in dogodkom.

Ponuja za približno 15-20 mest zunanjih prodajalcev, pet tako imenovanih hišk za prodajo znotraj, od tega štiri za razstavljavce in eno za avtomate, kjer bo možno lokalne produkte, kot so sir, mesnine in mleko kupovati 24 ur, sedem dni v tednu. S tem tudi na tak način tržnico delamo zanimivo, tako za domačine kot tudi za obiskovalce vse dni v letu.“

Odprtje je spremljal tudi EKO praznik, ki sta ga pripravila Združenje ekoloških kmetov Severne Primorske in Občina Tolmin. Predsednik društva Klemen Mlečnik: „Smo kar pogrešali Eko praznik v Tolminu. Skušali smo združiti malo vsega, tako da se res pokaže, kaj ekološko kmetijstvo zmore. Mislim, da bo tukaj vsak našel nekaj zase, tako od vina do olja, testenin in tudi sadike, zdaj ko je pomlad.“

Trznica

Svoje zadovoljstvo nad novo pridobitvijo so izrazili tudi sami kmetje in ponudniki, ki izpostavljajo, da je urejen prodajni prostor zelo pomemben za razvoj lokalnega kmetijstva. Ena izmed kmetovalk: „Mi smo zelo veseli, da ima Tolmin prostor, kjer lahko tudi mi sodelujemo z Eko kmeti in pridemo na tržnico. To je optimalen prostor za prodajo, tako da mislim, da je zelo pozitivno.“

Upravljanje tržnice bo prevzela Komunala Tolmin, dosedanji prodajalci pa so že zakupili prostore. Župan poudarja še, da občina načrtuje tudi preselitev Petrola na obrobje Tolmina in preureditev območja avtobusne postaje, ki bi ga občini prodalo podjetje Nomago.

Deli z drugimi:
Najbolj brano
Aktualno

PONEDELJEK: Dober dan, župan Mauricij Humar

Preberi več

KORAKI DO USPEHA: Ta torek stične točke med kulturo in podjetništvom odkrivamo skupaj z Giannijem Rijavcem

Preberi več

Biti človek človeku v stiski – zaupni telefon Samarijan

Preberi več
Ne zamudi
volume-highmagnifiercrossmenuchevron-down