Robin Logo
Informativni spletni portal za Goriško / Severno Primorsko

Luka Božič na domačem terenu pokoril celotno konkurenco in za seboj pustil tudi olimpijskega prvaka!

Čez vikend se je v Solkanu pričela evropska kajakaška sezona. Več sto tekmovalcev iz 19 držav je na Soči tekmovalo tudi v luči pridobivanja kvot za OI leta 2024 v Parizu. Na veselje domačega občinstva je celotno konkurenco pokoril Luka Božič.

''Pri tekmovalcih z Goriške se zagotovo splača omeniti zmago Luke Božiča, ki je premagal olimpijskega prvaka Benjamina Savška in celo četo Italijanov in Nemcev. Tudi ostali tekmovalci iz Kajakaškega kluba Soške elektrarne so se odrezali dobro.''

Tako pove Andrej Humar iz Kajakaškega centra Solkan, ki že pogleduje proti junijskemu svetovnemu prvenstvu v nemškem Augsburgu, ko bo Nejc Žnidarčič poskusil spisati zgodovini in postati najtrofejnejši tekmovalec v zgodovini tega športa.

Veliko razlogov za veselje ima ženski odbojkarski klub GEN-I Volley, ki je na prvi četrtfinalni tekmi s 3:2 v nizih ugnal Ankarana. Trener Vasja Samec Lipicer: ''Moram priznati, da je Ankaran prikazal izjemno igro, tako težke bodo vse tekme v play-offu. Mi smo se vrnili v že izgubljeno tekmo, tako da super. Lepo je bilo s puncami tekmovati v soboto in verjamem, da bo v sredo spet odlično.''

Z istim rezultatom so bili žal prekratki odbojkarji Salonita Anhovo, a z optimizmom pogledujejo proti sredini povratni tekmi v Kanalu, na kateri napovedujejo borbo do konca, pove direktor Miloš Grilanc: ''V Mariboru smo bili blizu presenečenju. Dobro smo odprli tekmo in zmagali prvi niz, potem dva niza tesno izgubili. Fantje so nato pokazali veliko mero vere vase in borbenosti ter uspeli izenačiti na 2:2. Žal smo bili v petem odločilnem nizu za malenkost prekratki in smo morali priznati poraz.''

Čez vikend so zmagale tudi rokometašice ajdovskega Mlinotesta. V mestu burje je s tesnih 32:29 padel celjski rokometni klub Z dežele.