"Na ministrstvu za infrastrukturo iščemo rešitve, da bo lahko Kanin ponovno lahko obratoval", je danes v Bukovici povedala ministrica za infrastrukturo, Alenka Bratušek. Na seji sveta regije, kamor je bila povabljena s sodelavci, je beseda namreč tekla tudi o Gorskem centru Kanin. V zadnjem času se v zvezi z rešitvijo zanj omenja možnost javno-zasebnega partnerstva. V medijih je najprej zaokrožila informacija, da se za Kanin zanima srbsko trgovsko podjetje Rikomerc, oz. v njegovem imenu Bojan Križaj, vse glasneje pa se omenja še eno ponudbo, za katero naj bi stal poslovnež z Goriške.
Glede na to, da gre za nekaj deset milijonsko investicijo, se je tudi Bratuškova glede možnosti javno-zasebnega partnerstva opredelila kot za najboljšo rešitev.
„Država na nek način lahko pomaga, ni tista, ki bi se šla javno-zasebno partnerstvo, ampak ko govorimo o tem, da naj Kanin ponovno obratuje, smo pripravljeni na pogovore in skladno z zakonskimi možnostmi iščemo rešitve. Res si želimo, da pridemo do rešitve, da bo Kanin spet obratoval.“
Bratuškova si želi, da bi se našel nekdo, ki bi se zavedal potenciala Kanina. „Ker se je pokazalo, da občina slabo upravlja s tem, država pa me skrbi, da ne bi bila nič kaj dosti boljši upravljalec.“
Glede ponudbe, ki naj bi jo podal Goriški poslovnež, pa ministrica dodaja: „Kot sem povedala tudi na sestanku, je seveda najprej treba pogledati, če je pripravljena skladno z zakonom, zakon je za nas zakon, preko tega se ne da, potem bomo ugotovili kako in kaj naprej. Ne želim pa si investitorjev, ki pričakujejo od države celoten vložek, potem bi pa oni s tem upravljali, Zame to ni pravo javno-zasebno partnerstvo.“
Gorski center Kanin je sicer v 100-odstotni lasti občine, zato je pravzaprav občina tista, ki se sploh lahko pogovarja z investitorji. Župan Valter Mlekuž je po seji sveta regije povedal:
„Počakajmo, pa bomo videli, kaj se bo iz tega izcimilo. Ministrica pravi, da podpira Kanin, vsi vemo, da podpiraj, kaj bo iz tega ratalo pa … Vemo pa, kot sem povedal, časa ni veliko. Mi tega ne bomo mogli umetno držati pokonci. To niso kolesarske poti, da jih prestaviš na naslednje leto. Gor so naprave, ki se bodo uničevale, če ne bo takoj rešitve. Zato pričakujem sestanek, da pridejo ti ljudje, ki so predstavljeni vlagati, da predstavijo.“
Župan torej upa, da se bo čimprej našla rešitev, saj zaprtje Gorskega centra Kanin že močno vpliva na upad prihodov in nočitev turistov, ne le v bovški, ampak tudi v sosednjih občinah. Občina je kot lastnica torej prejela nekaj ponudb v smislu javno-zasebnega partnerstva: „Če je tista ponudba, ki je jaz nisem niti videl, od Bojana Križaja, kot govorijo, da je investitor – jaz je nisem videl te ponudbe. In tudi Bojan Križaj pri meni še ni bil. Imam pa na mizi ponudbo, o kateri bi se morali usesti in reči: to se pričakuje, to da država, to dajo investitorji.“
Mlekuž še dodaja, da gre za ljudi ki jim verjame, poudarja pa, da če država ne bo sodelovala in podprla Kanina, tako kot je ostala smučišča, potem ne bo uspeha.