Oceni ta prispevek
(2 glasov)

Gorica preskočila Triglav, v mesto vrtnic se vrača prva liga

Od Objavljeno Julij 30, 2020

Kar 5 zadetkov so na povratni kvalifikacijski tekmi v Kranju nasuli modrobeli, od tega dva v prvem in nato še tri v drugem polčasu, po prvi tekmi v Novi Gorici, ki se je zaključila z 1:1, se tako ND Gorica po letu premora vrača v prvo ligo.

Veselo, bučno in s številnimi emocijami so nove stare prvoligaše navijači na čelu s Terror Boysi pričakali na Bevkovem trgu. Nisem podvomil v našo zmago, jim je povedal trener Borivoje Lučič, ki je v Kranju kot kaže izbral pravo taktiko

Na vročem stadionu v Kranju - tekma se je začela ob 17.uri - so gostje že od začetka prevzeli pobudo, v začetno 11-erico je Lučić tokrat uvrstil tudi 17-letnega Tjaša Begića, ki je upravičil zaupanje in Gorico povedel v vodstvo, za drugi gol in izid polčasa pa je poskrbel kapetan Bede Amarachi Osuji
V drugem polčasu je Gorica z lahkoto prebijala domačo obrambo, že v 56 minuti je navijače modrobelih navdušil Leon Marinič, ki je rezultat povišal na 3:0, v 61. je zadel Rok Grudina, izid tekme pa je 8 minut kasneje postavil Jaka Kolenc, ki je vstopil v igro v drugem polčasu.
Orli v zadnjih 20 minutah niso dosegli častnega zadetka in se tako selijo v drugo ligo. Cilj je izpolnjen, pa so zadovoljni v vodstvu ND Gorica, športni direktor Miran Burgič