• Twitter
  • YouTube
  • Instagram
  • pw_czs

Dopliharju je po 15. mestu v vožnji v kronometru in 17. mestu v cestni dirki na svetovnem prvenstvu na Portugalskem, pripadla edina slovenska parakolesarska kvota. Na podlagi teh rezultatov in po mnenju trenerja Luke Kovica, bo tako Slovenija v Tokio poslal 27-letnega ročnega parakolesarja.

Kadeti OK Salonit Anhovo so klubu konec tedna le prislužili lovoriko v tej sezoni. Na zaključnem turnirju, ki so ga gostili v Kanalu, so osvojili naslov državnih prvakov. Ta ekipa je bila že najboljša v Sloveniji med starejšimi dečki, tako da se se delo z mladimi, ki jih trenira Rok Knafeljc, uspešno nadaljuje. Predsednik kluba Miloš Grilanc:

Tradicija kanalske odbojke se tako nadaljuje, k čemur pripomorejo tudi odbojkarski krožki po osnovnih šolah v Posočju, ki jih je letos zdesetkala epidemija.
Nekdanja člana Salonita Janija Kovačiča in Dejana Vinčiča pa lahko ta mesec spremljamo na tekmah Lige narodov v Riminiju, kjer je slovenska reprezentanca v samem vrhu.

Zmagovalec Super lige 2020/21 je zasedba Agrochem Hrasta iz Kobjeglave, ki je z včerajšnjo zmago v velikem finalu zaključnega turnirja balinarske Super lige osvojila drugi naslov v klubski zgodovini. V finalu so bili Kraševci v prvem delu zelo izenačeni z Marjetico Koper, nato pa so si z odličnimi nastopi v tehničnih disciplinah priigrali odločilno prednost. Zasedba iz Kobjeglave je tako po letu 2013 ponovno zasedla slovenski tron, tretje mesto pa sta si razdelili zasedbi iz Velenja in Sežane.

Nadaljujejo se tudi atletska tekmovanja. Mlajši člani in članice so v Novem mestu nastopili na prvenstvu Slovenije. Na zmagovalni oder so stopili tudi goriški atleti; Tine Šuligoj je bil drugi v troskoku, v finalu teka na 100m je Rok Kocina zasedel tretje mesto, v skoku s palico je bila druga Hana Kranjc. Med mlajšimi mladinci je v troskoku zmagal Maj Cizera Turk, tretji je bil Filip Bizjak, druga v skoku s palico Vita Benedetič, ki je nastopila tudi v teku na 100m z ovirami in si pritekla 3. mesto. V Istanbulu pa sta se balkanskega prvenstva za starejše mladince do 20 let udeležila tudi atleta iz naše regije, Andrej Skočir iz AK Posočje je zmagal v teku na 200m. V štafeti 4x400m je z reprezentančnimi kolegi osvojil še bronasto medaljo, ki si jo je v isti disciplini nadela tudi Ema Rodman, AK Gorica.

Sveta Gora se je nekoliko pogreznila nad težo navijačev, vzdušje na celoti trasi kraljeve etape pa vse od začetka dirke, izjemno.

V boj za zeleno se bo jutri podalo 126 kolesarjev, v 4. etapi pa od Ajdovščine do Svete Gore, kjer so danes predstavili podrobnosti in spremljevalne aktivnosti novega kolesarskega spektakla na Goriškem.

Med 19. in 24. julijem se bo po Novi Gorici igralo veliko odbojke. Otroci in mladi bodo uživali na 2. Odbojkarskem kampu Dejana Vinčiča, ki ga tudi letos pripravljata z Ines Vidič.

Nova Gorica je ta konec tedna poleg rožnate karavane gostila tudi zaključni turnir mladinskega državnega prvenstva za odbojkarice, na katerega se je uvrstilo 8 najboljših ekip, slavile pa so prav gostiteljice.

Pred zadnjo prvoligaško tekmo v letošnji sezoni je v Novi Gorici odjeknila vest, da se vrača legenda kluba, nogometaš Gorice in kasneje trener, Miran Srebrnič.

Sedaj je uradno, zmagovalec Toura prihaja tudi na Goriško, Tadej Pogačar je potrdil udeležbo na zeleni pentlji, ki je še ni osvojil. Odločilna bo prav predzadnja, sobotna etapa od Ajdovščine do Nove Gorice, oziroma Svete Gore.