Kajakašica leta 2018 je Urša Kragelj

Od Kristina Furlan
v Šport
December 05, 2018

Kajakašica leta je že v tretje postala Urša Kragelj iz KK Soške Elektrarne, ki je tako naslov ponovno osvojila po šestih letih. Čeprav jo je v pretekli sezoni spremljalo nekaj smole, je s 4. mestom na svetovnem prvenstvu dosegla rezultat kariere, in kot pravi sama, najvišji nivo veslanja, a želi tega še nadgraditi, zato se že pripravlja na naslednje izive:

Za priprave bodo imeli še precej časa, saj se nova sezona začne šele junija:
Služi Kragljevi tudi zdravje, ki ji je že nekajkrat ponagajalo?
Kajakaška zveza Slovenije je na tradicionalni prireditvi Kajakaš leta nagradila še druge najboljše tekmovalke in tekmovalce iztekajočega se leta. Šestindvajset se jih je letos povzpelo na zmagovalne stopničke svetovnih in evropskih prvenstev, mladinskih olimpijskih iger, sredozemskih iger in tekem svetovnega pokala. Med njimi so tudi člani kluba Soške Elektrarne, ki letos praznuje 70-letnico, in sicer Nina Bizjak, ki je prejela priznanje v kategoriji mlajših članov in mladincev, prav tako Nejc Polenčič in Sara Belingar, v članski kategoriji pa Niko Testen, Luka Božič in Nejc Žnidarčič.

(na sliki s Simonom Ovnom, kajakašem leta, foto KZS)

Novogoričanke z odlično popotnico na Finsko

Od Vanja Trkman
v Šport
November 30, 2018

Včeraj so se v Novi Gorici s finskimi tekmicami spopadle odbojkarice Geni Volley v evropskem pokalu Challenge. Goriške strele so na prvi tekmi šestnajstine finale prepričljivo slavile s 3:0 in si s tem priborile dobro popotnico za tekmo na Finskem, ki bo odigrana naslednjo sredo. Trener novogroričank, Vasja Samec

Že danes ob 18ih pa goriške strele čaka primorski derbi z ekipo Ankaran Hrvatini, bo ostalo dovolj energije?
Novogoričanke so trenutno na druge v domačem prvenstvu, prejšnjo tekmo do oddale prvo letošnjo točko ob zmagi v Mariboru s 3:2. Znano pa je že letošnje prizorišče zaključnega turnirja Pokala Slovenijem, ki bo potekalo v Kanalu med 21. in 23. decembrom. Za pokalno lovoriko se bodo pomerile najboljše štiri moške in ženske ekipe v tem tekmovanju. Pokalni finale bo potekal v skupni organizaciji Odbojkarskega kluba OK Salonit Anhovo – Kanal in in Odbojkarskega kluba Gorica. Oba kluba z Goriške, Salonit Anhovo in GEN-I Volley sta se namreč uvrstila med štiri najuspešnejša moštva v pokalnem tekmovanju, v katerem bosta naslov prvakov branila ACH Volley Ljubljana in pri ženska Odbojkarski klub Nova KBM Branik. Pri moških so že znani vsi finalisti, na zaključnem turnirju bodo nastopili domačini, ACH Volley Ljubljana, Calcit Volley in Črnuče. Pri ženskah pa bodo poleg Novogoričank v Kanal pripotovale še Nova KBM Branik, Calcit Volley II, obračun med Calcit Volley I in OK Formula Formis pa bo dal ime še zadnjih letošnjih finalistk.

Na slalomuv ZDA je včeraj po prvem polčasu odlično kazalo novogoričanki Ani Bucik, ki se je s štartno številko 17 v zahtevnih razmerah uvrstila na 9 mesto, a se finale ni iztekel po pričakovanjih, saj je naredila napako in odstopila.

Po pričakovanjih se ni izteklo niti včeraj v novogoriškem športnem parku, kjer je ND Gorica gostila Aluminiju iz Kidričevega in klonila z rezutlatom 0:1, osmoljenec tekme je bil Osuji, ki v prvrm polčasu ni vnovčil strela z bele točke.

je povedal goriški strateg Miran Srebrnič. Goričani so s porazom padli na sedmo mesto, priložnost za dvig bo že to kolo proti Krčanom, ki so trenutno zadnjeuvrščeni na lestvici.

So pa bili ta konec tedna uspešnejši odbojkarji. V derbiju kroga so doma gostili Mariborčane, ki so letos klonili le še proti prvouvrščenemu ACH Volley. Kanalski odbojkarji so slavili s 3:0. Trener Igor Šimunčič:

Ob spodrsljaju Calcita, ki je v gosteh izgubil proti zadnjeuvrščenim na lestvici, Črnučam, so Kanalci skočili na 3. mesto. V soboto gostujejo v Kranju, kjer jih čaka Hiša na kolesih.

Tudi odbojkarice GEN-I Volley so se včeraj spopadle z Mariborčanakami, sicer v gosteh in prvič v sezoni oddale niz oziroma 2. Tekma se je zaključila s 2:3

je povedal trener Novogoričank, Vasja Samec. V četrtek prihajajo v Novo Gorico finski Kangasala, saj čaka goriške strele prva tekma v 16 finala evropskega pokala Challenge.

Po skoraj mesecu premora v pokalnem tekmovanju, se je včeraj v Novi Gorici odvila še povratna tekma primorskega derbija med Novo Gorico in Luko Koper in tudi doma so bile uspešnejše goriške strele, ki so ponovno slavile s 3:0 in se s tem uvrstile v zaključni turnir pokalnega tekmovanja Slovenije

je povedal trener Vasja Samec Lipicer. Turnir final four bo 21. in 22. decembra, dosedaj znani finalisti pa so poleg Gen-i volley še Nova KBM in Calcit volley II. Novogoričanke se v nedeljo odpravljajo v Maribor, kjer bo potekala prvenstvena tekma, prihodnji četertek pa se bodo v domači dvorani spopadle s finskimi prvakinjami za napredovanje v evropskem pokalu Challenge:

(Foto: Tine Strosar)

V Leviju naskok med najboljše

v Šport
November 16, 2018

V soboto se za Novogoričanko Ano Bucik dodobra začenja sezona, na vrsti je namreč prvi slalom, ki ga bo že tradicionalno odprl finski Levi. Bucikovi se na prvi tekmi v Söldnu na veleslalomu sicer ni uspelo uvrstiti v finale, zato pa računa, da bo na Finskem uspešnejša.

V lanski sezoni je sezono svetovnega pokala v tej disciplini končala na 22. mestu, z izjemno slalomsko vožnjo pa se je v kombinaciji v Lenzerhaideju zavihtela na na tretje mesto. Ostaja slalom njena paradna disciplina?

Sicer pa je s potekom priprav zadovoljna:

Prva favoritinja za zmago je še vedno Američanka Mikaela Shiffrin, ki poleg tega brani zmago v skupnem seštevku. Slovenijo bodo na prvem slalomu nove sezone poleg Bucikove, zastopale še Maruša Ferk, Meta Hrovat in Klara Livk, ponovno pa se na bele strmine vrača lani poškodovana Ilka Štuhec, ki je krojila svetovni vrh smučark pred dvema sezonama. V letošnji imajo alpske smučarke 39 tekem, med njimi tudi dve na mariborskem Pohorju.

Goričani so v soboto v športnem parku gostili Velenjčane in iztržili točko. Povedli so gostje v 22. minuti, le 5 minut kasneje pa je v režiji Lipuščka stekla akcija za izenačenje, po odvzeti žogo, je podal Smajlagiću, ki je bil hitrejši od velenjskih branilcev in zadel za izenačenje, kar je bil tudi izidi prvega polčasa. Tudi v drugem so povedli gostje v 64. minuti, ko je bil po podaji iz kota z glavo ponovno uspešen Tučić. Izid tekme pa je v 78. minuti postavil Osuji z 11-metrov, potem ko je sodnik dosodil prekršek nad Smajlagičem.

je povedal trener Goričanov, Miran Srebrnič. Goričani so s tem prekinili niz treh zaporednih porazov. Branilec Žiga Lipušček:

Gorico, ki ostaja na 3. mestu namreč že v sredo čaka prestavljena tekma z Domžalčani.

Odbojkarjice Geni Volley nadaljujejo z nizom neporaženosti. V soboto so Novogoričanke gostile ekipo Calcit Volley 2 in ponovno slavile s 3 : 0. V prvenstvu tako še vedno ostajajo brez oddanega niza. Goriške strele v četrtek čaka prva tekma še na evropskem parketu, kjer se bodo v pokalu Challenge najprej pomerile z ekipo Strabag iz Bratislave. Slabše je kazalo kanalskim odbojkarjem, ki so včeraj v Murski Soboti proti Panviti Pomgrad uspeli tekmo obrniti v svojo korist. Prva dva niza so dobili gostitelji, nato pa so Kanalci stopili na plin, tekmo je v petem nizu s prvo zaključno žogo izkoristil kapetan Salonita Dejan Čabarkapa in dobre dve uri trajajoče srečanje se je zaključilo z 2:3. Salonit ostaja na 4. mestu, priložnost za tri točke pa bo to soboto, ko v Kanal prihaja zadnja na lestvici, ekipa iz Črnuč. Sicer pa se že jutri obeta primorski pokalni derbi med Kanalci in Novogoričani, ki so letos v 2. ligi še neporaženi. Prva četrtfinalna tekma se bo odvila v Prvačini.

Uspešne so bile ta konec tedna tudi Mlinarke, ki so v soboto na domačem terenu premagale rokometašice s Ptuja s kar 28: 15. Foto: Foto Lado

Novogoričanke še brez izgubljenega niza

v Šport
Oktober 29, 2018

Včerajšnjo tekmo med Goričani in Domžalčani je odplaknil dež, zaradi razmočenega igrišča v Domžalah, se je glavni sodnik odločil, da pogoji za igranje niso izpolnjeni, zato je tekma prestavljena na 7. november, v sredo pa bo ND Gorica proti Muri skušala preobrniti prednost treh zadetkov, ki jih je Mura dosegla na prvi tekmi v Novi Gorici.

Sedaj pa k odbojki, v tretjem krogu 1. lige so Novogoričanke še tretjič zapored slavile, tokrat na domačem igrišču, kjer so v soboto gostile Luko Koper in po pokalni v gosteh proti isti ekipi osvojile še prvenstveno zmago. Koprčankam v vseh treh nizih ni uspelo doseči meje 15 točk, zato je bil s predstavo varovank zadovoljen trener goriških strel, Vasja Samec Lipicer:

Bliža se tekma v evropskem pokalu Challenge, kjer letos tekmujejo Novogoričanke, v prvi polovici novembra se bodo v 2. krogu pomerile s slovaško ekipo Strabag iz Bratislave.

Odbojkarice Geni Volley-a tako v soboto ponovno čaka tekma v domači dvorani, proti novinkam v 1.A ligi, ekipi Calcit volley II.

V soboto so slavili tudi kanalski odbojkarji, ki so bili tokrat v gosteh s 3:2 v nizih uspešnejši od ekipe Šoštanj Topolšica. Za obe ekipi je bila to pomembna tekma, saj sta doslej zmagali po enkrat, obetali pa sta si tudi nove točke in višje mesto na prvenstveni lestvici. Na tekmi je odločal peti niz, ki je bil do konca nepredvidljiv. Ekipi sta se izmenjavali v vodstvu in na koncu se je po podaljšku zmage veselila gostujoča ekipa. V soboto se odbojkarji Salonit Anhovega odpravljajo v Mursko Soboto, kje jih v 4. krogu čaka ekipa Panvita Pomgrad, prihodnji torek pa domač derbi v pokalu, saj se bodo za četrtfinale spopadli v Prvačini z ekipo Geni Volley.

In še k ajdovskim rokometašicam. Napeto do zadnje minute je bilo v soboto v Ljubljani, kjer se je v zadnjih minutah zmaga izmuznila Mlinarkam. Ljubljančanke so se borile do zadnjega in kljub 5 zadetkom prednosti uspele izid izenačiti, tako da se je tekma končala z delitivjo točk, 25:25.

Stanić ubranil naslov evropskega prvaka

v Šport
Oktober 22, 2018

Stefan Stanić iz Mirna je v Bratislavi ubranil naslov evropskega prvaka v kickboxu. V finalu je, po prekinjeni drugi rundi dokazal premoč nad aktualnim svetovnim prvakom iz Hrvaške, Matejem Lebo! Stanič, ki je ravno včeraj dopolnil 24. let, je novembra pred dvemi leti v Grčiji osvojil naslov evropskega prvaka v kickboxingu v kategoriji do 84 kg. Poleg te, pa se v zbirki sveti še bron iz svetovnega prvenstva v kickboxingu, ki je potekalo v Beogradu.

Naslov je motivacija za nadaljenje delo, dodaja Stanić, ki trenira v novogoriškem klubu Fight Factory, čeprav bo kmalu moral vzeti premor:

nato pa nazaj pohod na evropski in svetovni vrh, še napoveduje Stanić.