• Twitter
  • YouTube
  • Instagram
  • pw_czs

23 vrhov, 49 planinskih koč in 5 slovenskih mest je na svoji več kot 600 - kilomterski poti obiskala vipavka Anja Klančnik, ki je postala nova rekorderka slovenske planinske poti. Na pot se je podala 2. avgusta v Mariboru in po 11 dneh, 23 urah in 49 minutah v torek zgodaj zjutraj zaključila podvig. S tem je rekord premagala za kar 30 ur, a kot pravi to ni bil cilj:

Med turo je spala po dve do tri ure na dan, pri čemer so bile etape tudi povsem brez počitka:
Slovenska planinska pot je sicer najdaljša in najbolj priljubljena vezna pot v Sloveniji, hkrati pa tudi najstarejša vezna pot na svetu, ob odprtju leta 1953 je dobila ime Slovenska planinska transverzala, ki se je nato leta 1991 preimenovala v Slovensko planinsko pot. Klančnikova se na pot ni posebej pripravljala, a je sicer redna udeleženka ultra trailov:
Kot še dodaja, si želi, da bi tudi druge, predvsem ženske, spodbudila k teku po naravi.

Konec tedna se je zaključilo svetovno prvenstvo v baton twirlingu, ki je potekalo na Floridi, med udeleženci so si nekaj odličnih uvrstitev priborili tudi člani slovenske reprezentance, med njimi Maša in Živa Kovač iz Twirling-mažoretnega društva Nova Gorica, ki sta nastopili posamezno v kategoriji free-style senior in v paru, in se kot edini iz reprezentace uvrstili v nedeljski finale. Skupno sta zasedli končno šesto mesto:

Je povedala Maša Kovač, ki tudi med posameznicami nastopila v finalu in se zavihtela na 10. mesto, kar je najvišja posamična uvrstitev naših reprezentantov. Končne uvrstitve slovenskih twirlerjev in twirleric: Tim Udovič 11. mesto (freestyle/senior men), Živa Kovač 15. mesto (freestyle/senior woman), Eva Mlakar 17. mesto (freestyle/senior woman), Lucija Polančec 32. mesto (Freestyle/junior women).

Triglav Kranj kot kaže ostaja neugoden nasprotnik za ND Gorico. Včerajšnja tekma v novogoriškem športnem parku se je sicer zaključila z delitvijo točk. Goričani so povedli na koncu prvega polčasa, v 43. minuti, ko je po podaji Celcerja z glavo zadel Osuji in zabeležil svoj prvi gol v tokratni sezoni. Do odhoda na odmor so do lepe priložnosti prišli tudi gostje, a se je izkazal domači vratar Sorčan. Drugi polčas so bolje začeli domači, imeli več priložnosti, a do gola so prišli Kranjčani, ki so v 75. minuti izenačiti in postavili končni izid 1:1. Rezultat je realen, je po tekmi ocenil domači trener Miran Srebrnič:

Krajnčani so bili v pretekli sezoni nerešljiva uganka za Goričane, tako v prvenstvu in pokalu. Goričani sicer po tretjem kolu ostajajo neporaženi:
Goričani so sedaj na sredini lestvice, na prvem mestu je po 3. krogu prve lige Maribor in ravno v Ljudski vrt se podajajo v nedeljo modrobeli. V športni javnosti je medtem zaokrožila vest, da naj bi goriškega stratega snubil predsednik ljubljanske Olimpije, Mandarič. Srebrnič nam je potrdil, da so določeni pogovori bili, a nič konkretnega, in kot dodaja, je zaenkrat fokusiran na Gorico.

(Foto: Foto Lado)

Na evropskem prvenstvu letalskih modelarjev na Madžarskem je posamično drugi najboljši rezultat dosegel Luka Bitežnik iz Šempasa, ki je tako postal evropski podprvak s prostoletečim modelom letal:

Ekipa, ki jo sestavlja še Matija Hrast iz Tolmina in Boštjan Bagari iz Prekmurja, je osvojila skupno tretje mesto.

Nogometaši Gorice so v petek gostovali v Celju. Domači so začeli bolje, zadeli okvir vrat in imeli posest na svoji strani. Prevlado je v 39. minuti kronal Požeg Vancaš, v 42. minuti pa povišal Lotrič. Drugi polčas je Gorica strnila svoje vrste, in v 67. minuti je zadel Andrija Filipović, ki je prejel lepo podajo v prostor in premagal domačega vratarja in zaostanek zmanjšal na 2:1. Vrhunec tekme pa v 86. minut, ko je Semir Smajlagić z velike razdalje sprožil močan strel in s pravim evrogolom postavil končni rezultat 2:2. Kaj je trener modrobelih Miran Srebrnič povedal fantom po zaostanku po prvem polčasu?

Imeli smo priložnost zmagati, a na koncu je rezultat realen, je še dodal goriški strateg. Ponovno je zadetek dosegel Filipovič, ki s tem nadaljuje svoj strelski niz, poteza tekme pa je bil gol Smajlagića z velike razdalje:
V Gorico sedaj prihaja Triglav Kranj, tekma se bo v novogoriškem športnem parku odvila prihodnji ponedeljek. (foto: Foto Lado)

Da bolezen ni ovira za ukvarjanje s športom, ponovno dokazujejo sladkorni bolniki, ki so odpotovali v Bratislavo, kjer se udeležujejo evropskega prvenstva v futsalu DIA EURO 2018. Ekipo sestavljajo tudi člani z Goriškega, od koder prihaja vodstveni in strokovni del slovenske diabetične reprezentance. Direktor Dominik Soban.

Kljub temu računajo na dober rezultat, saj so se tudi na preteklih tekmovanjih uvrstili blizu vrha.

Napeta tekma, polna priložnosti, na koncu pa zmaga domačih z 2:0. Tako so modro-beli sanjsko začeli sezono in na domačem terenu je pred njimi pokleknil lanski zmagovalec, Olimpija. Že v tretji minuti zadetek za ND Gorica, Žiga Lipušček je po podaji s kota zadel z glavo:

Gostje so nato napadali in imeli posest, a so domači vendarle imeli več strelov v okvir vrat in na polčas zasluženo odšli z zadetkom prednosti. Približno 1000 gledalcev je nato videlo že v 51. minuti spremljalo lepo akcijo Andrije Filipoviča, ki je natančno sprožil z razdalje 20 metrov in povišal vodstvo na 2:0. Olimpija je nato poskušala, a brez uspeha, nekajkrat pa je lepo posredoval domači vratar Grega Sorčan. Dobro smo se pripravili na Olimpijo, je po tekmi povedal branilec Uroš Celcer:

Naslednjo tekmo Goričane čaka ta petek ob 18. uri, ko bodo gostovali v Celju.

Svetovno prvenstvo v nogometu se je sicer zaključilo, a pred vrati je že 28. sezona državnega prvenstva, ki jo bodo danes odprli nogometaši Aluminija in Celja. Edini primorski prvoligaš, ND Gorica, bo prvo tekmo letošnje sezone odigral jutri na domačem igrišču proti aktualnim državnim prvakom, Olimpiji. Nasprotnika sta se v prvi ligi že velikokrat srečala in skupno so uspešnejši zmaji. Boljši so bili na 16 od 36 tekem, 12 se jih je končalo z neodločenim izzidom, na 8 pa je bila uspešnejša Gorica. Trener Miran Srebrnič sicer pred novo sezono nima problemov s poškodbami, z izjemo Alena Jogana, ki je že dlje časa poškodovan. Kakšna so pričakovanja pred novo sezono? Predsednik kluba Hari Arčon:

Pred novo sezono sta se moštvu pridružila dva novinca, slovenski reprezentant do 21 let, desni bočni branilec, Adis Hodžić in vezist Tim Matič. S posoje pa sta se vrnila Andrej Kotnik in Matija Kavčič. Osvežitev je doživel tudi strokovni štab, saj je na mesto pomočnika trenerja prišel Florijan Debenjak.