• Facebook
 • Twitter
 • YouTube
 • Instagram
 • pw_czs
 • Facebook
 • Twitter
 • YouTube
 • Instagram
 • pw_czs

Oceni ta prispevek
(0 glasov)

Se bodo svetniki v renško-vogrinski občini še enkrat premešali?

Od Objavljeno December 17, 2018

Še preden so v petek na konstitutivni seji v Bukovici bili novi svetniki potrjeni in je lahko novi župan Tarik Žigon zaprisegel, so morali počakati na sestanek mandatne komisije. Ta je morala obravnavati tudi pritožbo Liste za našo občino, ki meni, da je Občinska volilna komisija napačno dodelila mandate svetnikov po volilnih enotah, kar sicer ne bi spremenilo števila izvoljenih svetnikov, ampak bi se nekateri morali zamenjati. 3-članska mandatna komisija je pritožbe preučevala 2 uri in jih vse zavrnila.

Je povedala članica mandatne komisije Florida Petelin iz Združenja skupaj. Ob tem so v Listi za našo občino napovedali pritožbo. Predstavnik Marjan Murovec;

Kot menijo, bi njihova Lista morala prejeti svetnika v Renčah, Maura Makovca in ne na Vogrskem, kjer jih sedaj zastopa Marko Furlan; v Združenju skupaj pa ravno obratno, iz volilnega okrožja Renče, bi izpadel nekdanji podžupan Radovan Rusjan in iz Vogrskega bi prišla Jasna Živec.

 

 

Prebrano 618 krat

Studio

 • E-pošta: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

  V ŽIVO: 05 330 28 28

  SMS: 041 760 300

Program

Oglaševanje

 • Marketing

  05/3302833

  E-pošta: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

Kontakt

Kromberk, Industrijska cesta 5
Nova Gorica, 5000
+386 5 330 28 33